Свій шлях у SEO починала з онлайн курсів EMPO і палкого бажання стати Junior SEO, маючи тільки теоретичні знання, але абсолютно не маючи досвіду. Так я пройшла співбесіду в одну з відомих на той момент SEO студій, де перші кілька місяців працювала як семантик (тобто займалася в основному тільки підбором і кластеризацією ключових слів). Пізніше у мене з’явилися перші самостійні проекти по e-commerce. У нашому департаменті 55% жінок і 45% чоловіків.

Ми допомагаємо підтримувати цінності, які вони сформували поза межами компанії, або й створювати їх. Таке представлення може допомогти зрозуміти, наскільки корисним буде кінцевий продукт. Більшість SEO спеціалістів з якими мені доводилось працювати – це жінки. Молоді, амбітні, доброзичливі, при цьому працьовиті та відповідальні. Я не є прихильником гендерної сегрегації в професіях, але вважаю, що пошукова оптимізація може бути чудовим стартом для розвитку та зростання жінки в IT індустрії.

Починала з крауда (публікувала посилання на форумах). Потім, в грудні 2014 року, пройшла співбесіду в Promodo. Зараз працюю з західними проектами, розвиваю наш продукт і покращую бізнес клієнтів. Хочу бачити Promodo в списку ТОП SEO компаній в США.

Seo

Наразі працюю в SeoProfy, очолюю команду SEO-спеціалистів, райтерів та лінкбілдерів, оптимізую мультимовні сайти. В найближчому майбутньому хочу вирости до Head of SEO, допомагати, навчати та направляти нових спеціалістів. Також мрію про більшу кількість цікавих проектів та глибший досвід у різноманітних нішах.

  • Вступити туди було складно — потрібно було давати хабарі або мати зв’язки, бо конкурс був шаленим.
  • Понад порталів, 3000 рекламодавців, 60 копірайтерів.
  • Це найкращий спосіб відстежити реалізацію вашого проекту, щоб переконатися, що ви дотримуєтесь терміну.
  • Доросла до Middle фахівця, працювала над клієнтськими проектами в основному для ринку СНД.

Знання, доступні в університеті, були абсолютно поза ринком, зараз ситуація набагато краща. Але тоді все, чого ти міг досягнути, міг досягнути самостійно. Відповідальність за те, щоб люди тактовно і збалансовано спілкувалися між собою, падає на відділи рекрутингу і людські ресурси. Але мало який фахівець зі мною погодиться, що будь-який well being manager або HR тільки на папері виконує таку функцію.

Багато людей вважають що сеошник – це типовий хлопець-інтроверт. Ми з дівчатками ламаємо стереотипи і доводимо, що жінки в SEO – це не міф, а розумні, перспективні, гарні спеціалістки, які розвивають індустрію кожен день. Люблю працювати у жіночій команді з інтернет-маркетингу. Джуніорів, початківців, у нас дуже мало — приблизно 3-5%. Це, зрозуміло, через те, що наші клієнти потребують дуже кваліфікованих працівників та інженерів.

Коли вперше в 2011 (кінець 5ого курсу інституту) прийшла в IT компанію працевлаштуватися, мені сказали, що дівчата в таких сферах не зможуть конкурувати з чоловіками. SEO-індустрія все більше набуває популярності серед дівчат та жінок, тому вважаю, що відсоток SEOшниць в даній сфері буде тільки зростати. Наприклад, в одній з моїх попередніх SEO компаній дівчат SEO-спеціалістів було майже 75%, що, безумовно, тішить. Хотілося б, щоб жінок в сфері IT та SEO індустрії ставало більше, оскільки вони є чудовими менеджерками. На сьогоднішній день займаюся маркетингом (SEO більшою мірою) вже 7 років.

Півтора року тому відкрили офіс у Києві, минулого року — в Одесі. Хочемо мати більше можливостей, бути краще представленими в Україні та мати доступ до талантів, які можемо залучити до роботи у компанії. Є великий ринок під боком, і ми звикли з ним працювати. Друга — щоби працювати із гравцями американського регіону, потрібно мати дещо інші навички.

Відповідь Від Kingnet 15 052013 15:01:36

Чи могли би ми у 70-х передбачити те, що маємо зараз? Ми маємо свої певні переваги, які будемо використовувати. Але і в Україні будемо покращуватися і зростати, оскільки маємо багато роботи та хороший потенціал. Будемо брати участь у ще цікавіших та новаторських проектах, але головне — продовжувати надавати якісні послуги нашим клієнтам. Далі я навчався на факультеті прикладної математики Університету Франка.

Наш основний виклик — нарощувати той успіх, якого ми досягли сьогодні. Це дуже складний менеджерський челендж, і ми докладаємо максимум зусиль, аби досягти запланованого. https://wizardsdev.com/ Коли нам стане нудно, то, можливо, візьмемося за наступні виклики. У аутсорсі ми робимо складні проекти й підвищуємо рівень відомості України в світі.

Брейк комунікацій — тема, характерна для людей саме в діджиталі. Вперше я стикнулася зі SEO під час стажування в е-комерції, що продає дієтичні плани. Спочатку я займалася працювала із клієнтами, писала статті, а потім – розробляла портал. Ми співпрацювали з іншою компанією, що займається позиціюванням, але тоді я була лише їх клієнткою. Проте, отриманий досвід (в основному, у копірайтингу) дозволив мені отримати роботу у SEO-агенції. Мене порекомендували на роботу до компанії Розкрутка у якій я працюю вже понад рік.

Мене тішить той факт, що поступово розвіюється міф про те, що тільки чоловіки можуть бути хорошими технічними фахівцями. Дівчата мають такі ж можливості для розвитку тут, як і хлопці. Перш за все, важливим є бажання навчатись та розвиватись. Я вважаю, що саме в діджиталі, зокрема у SEO, жінки більш відповідальні і наполегливі.

Відповідь Від Miroslav Chandler 15052013 16:09:09

Я дуже рада, що в наш час жінки мають можливість обирати майже будь-яку професію і бути дійсно крутими професіоналами на рівні з чоловіками. В українському seo жінок значно менше за чоловіків, але я не відчуваю дискомфорт. Дуже задоволена, що чоловікки охоче діляться знаннями та досвідом. Я “попелюшка”, яка почала нову кар’єру в 30 років після декрету. Починала з інтернатури в It компанії KeepSolid.

Мені як підлітку подобалося працювати з комп’ютерами і програмувати. Я сподіваюся, що Kyiv CTO Meetup стане регулярним івентом і буде проводитися хоча би раз на рік, а може і раз на півроку. Буде непогано, якщо з часом з’являться й інші заходи, де можна буде зустрітися і поспілкуватися з колегами. У будь-якому разі, помітних результатів варто чекати у віддаленій перспективі — через 2–5 років. Виявилося, що СТО — або людей, які так чи інакше виконують цю роль в команді, — не так вже й мало. Навіть без будь-яких PR-зусиль з нашого боку захід відразу отримав 150 заявок.

Тема Від Kingnet 15 052013 12:17:05

Потрібно відштовхуватися безпосередньо від завдання. А завдання тут — не бути талісманом, а стати фахівцем, що вирішує завдання. Основна причина створення сайту – це створення зручного та зручного для веб-сайту веб-сайту.

Читайте Також

Але те, як розвиватиметься біоінженерія та суміжні галузі впродовж наступних декількох років, можемо спрогнозувати. Потрібно це робити та розвивати Вакансія Team Lead (WordPress) Київ компанії через нові ідеї та підходи. Тому половину нашої компанії становлять сініори і тімліди. Інша половина — мідли, інженери середнього рівня.

Відповідь Від Ping 15 052013 17:09:10

SEO потребує чималих аналітичних здібностей, та є все ж більш гуманітарною спеціальністю. Не секрет, що більшість дівчат обирають саме гуманітарні, а не технічні професії. SEO – це чудова нагода реалізуватись у професійному плані для кожної дівчини.

Якщо ви купуєте автомобіль з навігацією, то у ньому, швидше за все, буде і частина нашої роботи. Психотерапія — запорука заощадження ментального здоров’я для багатьох представників IT-галузі. Хтось йде «лагодити мізки» до фахівця після перевантаження на роботі, хтось працює над інтроверсією, а комусь просто складно даються взаємини в колективі. Dev.ua продовжує недільний цикл матеріалів про Mental Health в IT.

Розвиток жінок у сфері SEO – це чудово, як і в будь-якій іншій професії. SEO достатньо аналітична та багатоаспектна індустрія, що дозволяє проявити себе по-різному. Починала з позиції асистента SEO-спеціаліста, зараз займаю посаду керівника відділу. SEO постійно змінюється, тому надважливо шукати нові підходи до просування, вдосконалювати методики роботи, створювати суміжні цифрові напрямки. Зараз ми працюємо над синергією між ними, розширюємо та поглиблюємо свої знання та вміння. Доля жінок в SEO-індустрії, як і загальний відсоток жінок в IT буде зростати, при чому майже з такою самою тенденцію – в більш технічний напрямок.

Маю багато цікавих проектів із найрізноманітніших ніш та країн. Планую підкорювати нові вершини, відкривати для себе нові знання і реалізовуватись в усіх можливих напрямках. Під час карантину перейшла на окремий проект в ніші Igaming. Починали з самого нуля, і на даний момент отримали непоганий результат, тож не плануємо зупинятися. Я дуже рада, що змогла реалізувати себе в такому проекті і подолати всі перешкоди. З професійних планів – це, перш за все, сформувати свою міцну, дружню і професійну команду, щоб розвивати проект в геометричній прогресі і поступово переходити на стежину менеджменту.

Але найбільше не вистачає не ІТ-системи, а саме правової та політичної складових. Є виклики бізнесові, є виклики поза межами нашого впливу у зв’язку із ситуацією, яка виникла через наших сусідів на північному сході. Є речі, на які ми не можемо впливати, і виносимо їх за дужки. Коли у клієнтів криза, то це означає, що вони хочуть заощадити кошти. І є Intellias — аутсорсингова компанія, яка працює якісно і послуги якої не коштують дуже дорого, у порівнянні з іншими.

Аналізуючи досвід інших компаній, які уже тоді були на ринку, і думаючи про те, що демонструє успіх тих компаній, ми вирішили, що і нам варто спробувати розпочати власний бізнес. Головна риса, якої часто бракує вітчизняним ПМам, – людяність до підлеглих. Звісно, клієнт на ринку – король манежу, але треба враховувати, що поводження з розробниками як із лайном породить відповідну зворотну грамотне складання резюме реакцію (а також тенденцію до швидкого плину кадрів). HR повинен розуміти типологію особистості, розрізняти характер і темперамент, рівень адаптивності людини до робочого середовища. Це ніяк не про ефемерну психотерапію, яка лише натякає на психокорекцію. Я ніколи не зупинявся на досягнутому, завжди хотів кар’єрно зростати й знав, що для цього потрібно багато працювати та розвиватися.

Найбільше в цій галузі подобається, що вона постійно розвивається. Щороку принципи та алгоритми SEO змінюються і вимагають щоразу оновлювати свої знання та рухатись в що таке програмування ногу з часом (чи вірніше, Google). Дізналася про SEO випадково, через пошук вакансій на Work.ua. Знайшла компанію Livepage і зрозуміла, що хочу працювати саме у них.